Dünyada açlığı önlemek ve barışı sağlamak için;

Yol Haritamız, Tekelleşme Değil, Kooperatifleşme Olmalıdır.

Mahmut Eskiyörük

Tire süt kooperatifi ortaklarına turlar düzenliyor

Tire süt kooperatifi ortaklarına turlar düzenliyor

Tire Süt Kooperatifi, ortaklarına sunduğu her türlü hizmetin yanı sıra yaptığı sosyal faaliyetlerle de onların yaşamlarını iyileştirmeyi unutmuyor. Geçtiğimiz senelerde Bursa, Çanakkale, Ankara, İstanbul, Antalya gibi Türkiye’ nin birçok şehrine gezi düzenleyen kooperatif, ülkeyi ortaklarıyla birlikte karış karış gezmeye devam ediyor. Geleneksel hale gelen gezi programlarına bu senede Muğla’ ya düzenlediği tur ile devam etti.

Kooperatif sayesinde yorgunluklarını atma fırsatı bulan, belki de hayatları boyunca hiç köyünden dışarı çıkma fırsatı bulamayan üreticiler;  Akyaka – Köyceğiz - Dalyan turuna büyük ilgi gösterdi.

Kooperatifin önünden hareket eden 7 otobüs ile Muğla’ ya doğru yola çıkan ortaklar yol boyunca muhteşem manzaranın tadını çıkardılar. Köyceğiz’ de göl kenarında çay kahve molası vererek dinlenen Tire Süt Kooperatifi ortakları, Dünyaca ünlü İZTUZU plajında da yürüyüş yaptılar.  

Dalyan’ da düzenlenen tekne turu ile gezi programı devam ederken, Kooperatif tarafından önemsendiklerini hisseden üreticiler; yeni yerler keşfetme heyecanıyla doyasıya gezip eğlendiler.

Kooperatif ortakları gezi sonunda memnuniyetlerini dile getirirken, Tire Süt Kooperatifinden en yakın zamanda yeni gezi planları beklediklerini de söylemeyi unutmadılar.